Arrangörer - Kontakt

Kontaktuppgifter till de kommunala samordnarna samt andra större arrangörer.

Både uppdrag, ekonomi och praktiska möjligheter skiljer sig starkt mellan de olika kommunerna.

Boxholm
Erika Horvat, kultursamordnare/bibliotekarie
Tel 0142-895 43, erika.horvat@boxholm.se

Finspång
Michael Asfahan, kultursamordnare
Tel 0122-855 05, 070-683 74 79, michael.asfahan@finspang.se

Kinda
Liselott Sebring, kultursamordnare
Tel 0494-191 07, liselott.sebring@kinda.se

Linköping
Lina Marcusson, kultursekreterare
Tel 013-20 65 90, lina.marcusson@linkoping.se

Mjölby
Lena Lindgren, kultur- och fritidsstrateg
Tel 0142-851 03, 0702-81 89 41, Lena.Lindgren@mjolby.se

Lena Rothman, rektor – skapande skola
Tel 0142-856 30, lena.rothman@mjolby.se

Motala
Sonja Ander Slootman, samordnare barnkultur
Tel 070-213 00 92, sonja.ander.slootman@motala.se

Norrköping
Charlotta Arildsson, kultursekreterare
Tel 011-15 29 24, charlotta.arildsson@norrkoping.se

Klara Danielsson, Norrköpings stadsbibliotek
Tel 072-724 88 92, klara.danielsson@norrkoping.se

Söderköping
Sandra Sandborg Johansen kultursekreterare (vik på deltid)
Tel 0121-187 10, sandra.sandborg.johansen@soderkoping.se

Vadstena
Markus Lindberg, kultur- och fritidsstrateg
Tel  0143-150 54, markus.lindberg@vadstena.se

Valdemarsvik
Gun Töllefsen, kulturchef
Tel 0123-193 45, gun.tollefsen@valdemarsvik.se

Ydre
Christine Åström, biblioteksansvarig
Tel 0381-66 12 71, christine.astrom@ydre.se

Åtvidaberg
Malin Forsling Parborg, kulturutvecklare
Tel: 0120-831 98, malin.forsling-parborg@atvidaberg.se

Maria Gullqvist, skapande skola-samordnare
Tel: 070-318 35 75, maria.gullqvist@atvidaberg.se

Ödeshög
Dawid Wahlström, rektorsassistent (skapande skola)
Tel 0144-350 60, dawid.wahlstrom@odeshog.se

Christina Carlstedt, bibliotekarie (offentligt)
Tel 0144-350 49, christina.carlstedt@odeshog.se

Denna sida använder cookies. Läs mer om cookies.
Jag förstår