En helkväll med 2-rätters middag och underhållning
Delar av Östen med resten kommer med solsken till Sundsvall.
I en bantad version av bandet kommer nu Östen Eriksson och Jens Kristensen för att underhålla sundsvallsborna.
Östen med Resten som roat Sverige med ”Musikalisk Humor och Finlir” under 35 år. Gruppen fick namnet av Lasse Berghagen i direktsändning och har vunnit svenska folkets hjärtan efter många års intensivt turnerande. Smakfulla arrangemang blandas med galen humor som når ända ut till sista stolsraden. Man kan förvänta sig en medryckande scenshow med en mix av musikalisk ekvilibrism, musik-komik, ett härligt sväng och mellansnack i världsklass.
I biljettpriset ingår en 2-rätters middag. När du köper din biljett väljer du en av de alternativa huvudrätterna ur menyn.
Konserten startar kl. 19.00.
Konserten livesändas till Scen Sundsvalls medlemmar. Därav kommer filmkameror vara uppställda i salongen, riktade mot scenen.
Medverkande
Östen Eriksson & Jens Kristensen